Bizden Haberler

22 Şubat 2016

BASINDA BİZ

Türkiye Gazetesi | Ekonomi Sayfası

Araştırmalara göre, insanlar belli bir sıcaklık ve nem aralığında ve temiz havalı ortamlarda rahat etmektedirler. Bununla beraber iklimlendirilmiş ortamlar, iş gücü veriminde artış ve sağlıklı bir yaşam sağlar. İklimlendirme bir lüks değil, insanca yaşamak için bir ihtiyaç hâline gelmiştir.

Turkvent, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) ürünlerinin Türkiye’de tanınmış tedarikçisi durumundadır.Firma, 2010 yılında, HVAC pazarında uzun yıllar tecrübesi olan profesyonelleşmiş kişilerce kurulmuştur. Kurumsal stratejisini geniş ürün yelpazesi içinde tek kaynaktan kalıcı ilişkiler kurmak için tasarlayan Turkvent, günümüz projelerinin tüm HVAC ekipmanlarını  tedarik edebilen konuma gelmeyi başarmıştır.

Özellikle son yıllarda yapı sektörünün hızla ilerlemesi, geniş ürün yelpazesine ihtiyaç duyulmasını sağlamıştır. Alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, ofis binalarında, okullarda uygulanan iklimlendirme kalitesini arttırabilmek için kullanılan bazı ürünler; heatpumpchiller soğutma ve ısıtma grupları, klima santralleri,nem alma santralleri,hijyenik ameliyathane santralleri, ısı geri kazanım üniteleri, fancoil üniteleri, kanal tipi ve çatı tipi fanlar, hava terminalleri ve difüzörler olarak sıralanır. Bu ürünlerin yanında aynı ortamlarda yangın güvenliği açısından; Jet fanlar, aksiyel duman fanları, yangın damperleri ve otomasyon sistemleri de kullanılmalıdır. Bu ürünlerin tamamını ürün yelpazesinde bulunduran Turkvent, bu ürünlerin hızlı tedariği konusunda yerli ve yabancı üretim ortakları ile anlaşmalar imzalamıştır.

Çevre ve şehircilik bakanlığının ve belediyelerin,alışveriş merkezlerindeki hazır gıda (fastfood-restaurant) firmalarının mutfak egzos baca sistemlerinden yayılan yağ ve kokular için denetimleri arttırması ile, bu atık ağır partiküllü egzos havasının filtrelenmesi zorunluluğu gerekmiştir.Bu filtrasyon sisteminde kullanılan ve Turkvent tarafından ‘’Mutfak Egzos Santrali’’ diye adlandırılan paket ünite sırasıyla, elektrostatik filtre (yağ ve duman tutumu), aktif karbon filtre (koku ve gazların tutumu), yüksek verimli radyal fandan oluşmaktadır. İstenildiği takdirde endüstriyel mutfaklarda enerji verimliliğini arttırabilmek için ısı geri kazanımlı modellerini de sunan Turkvent firması, otomasyon grubu ile de sistemi akıllı binalara entegre edilebilmesine imkan sağlamıştır.

Ürün yelpazesine kolay erişim için günümüz gerçeklerini göz önünde bulunduran firma online ürün inceleme ve alışveriş sitesi http://klimafan.com ‘u 2011 yılından itibaren sürekli güncelleyerek iklimlendirme sektörüne sunmuştur.

|Bu yazı aynı zamanda www.hvacdunyasi.com sektörel haber sitesinde de yayınlanmıştır.|

Egehaber Gazetesi | Ana Sayfa

İçinde yaşadığımız çağda ve günümüz koşullarında bulunan yapıların hava kalitesi, ısıtılması  ve soğutulması mecburiyet durumuna gelmiştir. Durum böyle iken de, mühendislerin optimum çözümler sunması ayrıca bir önem taşımaktadır. Havalandırma sistemlerinin ilgili yaşam alanlarına uygun olmasını ve kullanım ömürlerini göz önüne aldığımız zaman, enerji verimliliğinin de yüksek olması gerekir.

Turkvent firması da bu bağlamda geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Her zaman müşteri odaklı çalışan firmanın; müşteriyi velinimet olarak görmesi ve insan kaynağını da sermayesi olarak kabul etmesi mutlaka sunduğu hizmette de bir farklılık yaratmaktadır. Bir dünya markası olmak misyonuna sahip firmanın çok sayıda ürün grubu mevcuttur. Havalandırma Grubu, Isıtma-Soğutma Grubu, Klima Santrali Grubu, Hijyen-Filtre Grubu, Menfez-Damper Grubu ve Aksesuar Grubu; ürün gruplarını oluşturmaktadır. Çalıştığı sektörlerin başında ise; ofis-iş merkezleri, alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler, okul ve üniversiteler, rezidanslar ve hava limanları gelmektedir. Firma her zaman maliyeti uygun, enerji tasarruflu ve ekolojik çözümler sunmaktadır. Bu bağlamda çalışılan sektörleri genel yapıları ile ilgili değerlendirecek olur isek, özellikle hastaneler için hijyenin çok önemli olduğunu söylemek mümkündür. Hijyen, konfor ve enerji tasarrufu sağlayan havalandırma sistemleri ile, havanın filtre edilmesi sağlanmaktadır. Turkvent; otelcilik sektöründe konforu ve enerji tasarrufunu sağlamaktadır.

Alışveriş merkezlerinden bahsedecek olur isek, insanlar için önemli bir yere sahip olduğunu söylemek mümkündür. Alışveriş merkezlerindeki sistemde;  iç hava kalitesinin mutlaka artmasını sağlayacak özellikte ürünler olması gerekir. Turkvent; bu alanda olduğu gibi, pek çok alanda yenilikçi ve modern hizmetlere sahip bir firmadır.

Haberler